Vědomá výživa dle doporučení Akášických mistrů.

jidlo-1

Ve vašich Akášických záznamech lze nahlédnout i doporučení pro vaše vhodné stravování s ohledem na vaši jedinečnou DNA, vaši veškerou minulost na této planetě, kterou si nesete v kódu svého těla a taktéž s ohledem na vaše přesvědčení a mentální programy, které jsou pro výživu též velice důležité a nelze je brát na lehkou váhu. Přesto….vědomá výživa by měla být záležitostí lehkosti, radosti ze života i jednoduchosti. Buďte k sobě láskyplní a ohleduplní. K vědomé výživě, která zrovna s Vámi dokonale ladí je třeba přirozeně dojít…dovibrovat. Nelze se k tomu donutit. Dokud se budete určitým způsobem stravovat jen proto, že si myslíte, že Vám to prospěje, nebo že to je z nějakých morálních hledisek správné a přitom se budete trápit žalem při pohledu na přátele radostně pojídající něco, co jste si vy sami zakázali…..nebude to zkrátka fungovat. Nelze v tomto směru na sobě páchat jakékoli násilí. Mnoho lidí též potřebuje jisté delší přechodové rituály při postupné změně stravování. Každý jste jedinečný a to je třeba respektovat.

Následující vhled ohledně doporučené stravy sdílím s výslovným svolením milé klienty, která navíc v oblasti technologických postupů v oboru potravinářství není žádným laikem. Je to vědomá dáma, která si přeje k výživě své i druhých lidí přistupovat v duchu celostního vnímání všech důležitých souvislostí, včetně jedinečnosti každého z nás. Velice mě těší že nacházím takové bytosti skutečně již v každém oboru.

Pokud jde o stravu jsou u tazatelky silnější mentální programy než sama strava. Přesto pro ni máme určitá doporučení. S  ohledem na její jedinečnou DNA, která nese v sobě informace o jejích předešlých životech a nebo životech, které si načetla z kolektivního vědomí (ve výsledku v tom není rozdíl) Rozhodně není asketický typ. Počítat kalorie, mít dojem, že mám zakázáno to či ono, to by ji velice trápilo a neměla by radost ze života. Potřebuje si vyhovět, aby nestrádala hlady ani chuťově. Jen syrová strava pro ni konkrétně dlouhodobě není vhodná. Možná chvíli přes léto, ale ona jinak potřebuje teplé pokrmy. Jsou pro ni velice vhodné hutné zeleninové polévky, klidně i trochu více kořeněné. Zahušťovat je může například pohankovou moukou, kokosovým mlékem či jinými rostlinnými mléky, rozmixovanou vařenou zeleninou. Pro ni zde skutečně platí vaše přísloví, že polévka je grunt. Když jí, potřebuje mít pocit plného žaludku, že se skutečně dosyta najedla. Tyto polévky lze připravovat na mnoho způsobů a chutí, na zahuštění může přidávat dále například rýžové nudle apod. Zelenina by měla činit aspoň polovinu jejího jídelníčku. Avšak vzhledem k  nomádským informacím v její DNA potřebuje zatím alespoň částečně i maso a mléčné výrobky. Dlouhodobě sice lidstvo spěje k úplnému přechodu na stravu téměř převážně rostlinnou, ale těla všech lidí na to nejsou nyní připravena. Ovšem mléko spíše formou zákysu, nebo pak ovčí či kozí…sýry taktéž hlavně ovčí a kozí. Maso především krůtí či hovězí, ideálně vhodné kvality a není třeba příliš často. Lidé obecně konzumují mnohem více masa, než ve skutečnosti potřebují. Vepřové je pro ni jako pro většinu populace velice těžko stravitelné.

vědomá výživa

Pokud jde o pečivo, když už, pak domácí kváskový chleba především z žitné mouky a nebo i kváskový žitný kupovaný. Měla by si dát pozor na nevhodné cukry. Bude li mít chuť na sladké pečivo, může si například zapéci v troubě jablka zalitá třeba trochou kokosového mléka s medem a citrónovou šťávou a ořechy nebo je jen trochu zaprášit kokosovým cukrem. Jsou i mnohé způsoby jak si zapéci či ugrilovat zeleninu například s mořskou solí, keltskou solí a francouzským droždím. Celkově postačí, když jídelníček zjednoduší. Z nápojů jí vyhovuje voda, bylinné čaje, lisované ovocné a zeleninové šťávy či čerstvá smoothie. Káva jí dělá velikou radost, netřeba si to odpírat a vyčítat. Jen stačí skutečně jedna dvě denně a vyvážit množstvím vody. Mléka do kávy ideálně rostlinná a nezatížená chemickým zpracováním, sladit trošku medem či kokosový cukr či datlový sirup.

Tazatelka potřebuje být s jídlem v mentálním souladu, bude li si nějaké jídlo vyčítat, je to pro ni větší zátěž, než když bude pojídat například takzvané junk food, jak vy lidé říkáte. Ať se sama se sebou dohodne, že dá li si například jednou či dvakrát týdně něco, co běžně nejí, tak to nevadí. Jistě jsou situace, kdy bude v restauraci. Její rodiče či blízcí uvaří něco chutné ho, co však není zcela „nejvhodnější“……z trávicího hlediska. Ale je li to uvařeno s láskou, chutná jí to a je to spojeno s krásným zážitkem společné pohody a společnosti, dostává se takový pokrm do zcela jiných vibrací. Ona si může pomoci tím, že každé jídlo mentálně pozdraví, ve své mysli uvítá a dá si záměr, aby jí přineslo jen to nejlepší a poděkuje zároveň svému tělu, že toto jídlo jako obvykle skvěle stráví a vše přebytečné snadno a bez obtíží vyloučí. Její vlastní mentální nastavení a radost z pokrmů pojídaných s láskou a v poklidu ve správném emočním rozpoložení je rozhodně nadřazeno přesnému složení jednotlivých potravin. Přesto vhodná volba doporučené stravy spolu s přístupem v hlavě a srdci je základem vitálního stravování, po kterém ona touží.

vědomá výživa

U ní je důležité aby jedla pomalu a ne v situacích, kdy je smutná či se hněvá. Pak má totiž podvědomý program, kdy tyto emoce zajídá a bezmyšlenkovitě strká do úst více, než je třeba. Ovoce jí doporučujeme především dopoledne a v aktivní části dne. Doporučujeme jí techniku tzv. vědomého jezení. To aplikovali úspěšní mágové spolu s například vědomým dýcháním. Jí se pomalu soustředěně a s každým dalším soustem vnímáte, jak se více a více naplňuje váš určitý záměr. Je to silná technika a navíc opět to podpoří více soustředění a klid na jídlo. Plné soustředění na ně. Pozor na ujídávání například při psaní u monitoru apod. Je to jako hypnóza obrazovkou a vy pak jíte, strkáte cosi do úst, jako když lidé pojídají pochutiny u televizních přijímačů s očima upřenýma na film a ani neví, co do sebe dávají. Navíc s takovým jídlem do sebe ládují právě i informace právě přijímané z televize a to jak víte není vždy výhrou. Ona bude přesně vědět, co myslíme. Vzhledem k jejímu oboru je pro ni důležité jíst co nejméně rafinované potraviny. Ví totiž lépe než druzí co vše obsahují a způsobují a díky tomuto vědomí jí mohou více „škodit“ než tomu, kde je méně informován – mentální programy. Avšak například ovoce a zeleninu ze supermarketů apod. nemusí přehnaně řešit…..stačí opláchnout a její mentální nastavení, že to je v pořádku. Jídlo by jí mělo být radostí a jednoduchostí života. Bude li se vyhýbat složitým rafinovaným cukrům a po většinu doby běžnému pečivu, udělá pro sebe hodně. Uzeniny v jejím konkrétním případě snad nemusíme ani zmiňovat.

Základ však je se netrýznit a stravovat se s radostí. To je u tazatelky nejdůležitější.

S láskou přijala Ramona Siringlen.

FB/Cesta s Ramonou

Čtení z Akášických záznamů na dálku, kineziologická poradna, osobní konzultace a meditace na míru – pozitivní změny ve vašem podvědomí pro šťastnou tvorbu vašeho života.

Článek je možno libovolně šířit, avšak prosím v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky http://www.cestasramonou.cz. Děkuji.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je Ramona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.