Močový měchýř obtíže – hněv a touha po svobodě

močový měchýř obtíže

Během svého sezení s lidmi a prací na jejich rozvoji se často dozvídám o jejich fyzických obtížích. Zejména ženy pak často trpí na problémy s močovým měchýřem a záněty močových cest. Vždy jsou za tím vším mnohem hlubší důvody, než jen „pouhé“ nastydnutí či infekce. Proto jsem se rozhodla přeložit kapitolu na toto téma od skvělé zahraniční autorky a velice zkušené terapeutky Evette Rose. Věřím že mnohým z vás přinese potřebná uvědomění.

Lidé s těmito obtížemi se často potýkají se svými emocemi, s pocity rozčílení, potlačené agrese a hněvu a toto se následně projevuje právě v těle skrze močový měchýř a v oblasti traktu močových cest. Když je osoba zahlcena stresem, je rozčílena a má lidově řečeno všeho po krk, může se to fyzicky projevit právě zde. Obtíže močového měchýře začínají často, když se osoba tvrdě snaží vzdorovat tomu, aby byla kontrolována a manipulována autoritou. Může to být šéf, matka, otec či jiný příbuzný. Cítíte velký hněv vůči osobě, která Vás do této situace uvádí. Vnímáte že není bezpečné či vhodné tento hněv projevit a tak často vlastně obrátíte tento hněv potlačením proti sobě, abyste se ochránili před emočním zraněním. V případě projevení hněvu a vzteku se obáváte zesměšnění, potrestání či nepřijetí. Agrese, vztek a jejich formy energie mezi vámi a touto dominantní kontrolující osobou Vám značně zasahují do oblasti vaší sebe hodnoty a osobního teritoria.

Možná máte konfliktní vztah s autoritativní osobou (často je to otec, pokud jste žena) Tato vlivná osoba ve vašem životě vám možná nikdy nedala šanci se projevit podle sebe, vyjádřit své pocity a sebrala vám tak vaši sílu. Možná jste extrémně rozhněvaní na někoho, kdo zcela znevažuje vaše názory a nepočítá s nimi. Toto je často vzorec z dětství, který se vám nyní opakuje v dospělém životě. Často je pro vás výzvou prosazovat a projevovat svobodně svá přání a touhy. Vaše motivy a talenty mohly být touto vlivnou osobou potlačovány, což má vliv na vaše dosažení úspěchu. Někdy lidé též nejsou schopni plně vyprázdnit svůj močový měchýř při návštěvě toalety. Značí to, že nejsou schopni zcela propustit svůj hněv a odpor vůči někomu. Často jste též plni hněvu, protože nedokážete rozlišit, jestli osobu, která vás tak ovládá či rozčiluje chcete či můžete opustit. Nedokážete a nebo nejste v postavení, abyste vyřešili problém, který vás tak rozčiluje. Pokud trpíte infekcí močového měchýře, často to též souvisí s nedávnou hádkou, která ve vás spustila silný odpor. Cítíte se znechuceni okolnostmi nebo touto osobou. Infekci též často způsobují pocity sexuálního znechucení či odporu. Můžete být znechuceni, zahanbeni, nebo se cítit vini z důvodů vašich sexuálních potřeb či tužeb a nebo váš intimní partner neprojevuje dostatek respektu k vaší osobě. Vyčerpává vás strach a hněv vůči autoritativní osobě. Mohli jste být vychováváni v rodině přísných pravidel a brzděni v tom, postavit se na vlastní nohy. Máte vštípeno poslouchat a tak se cítíte bezmocní a neschopní. Můžete žít v přesvědčení že nejste schopni dosáhnout takového standartu, jaký od vás očekávají druzí. Jako přilepeni v začarovaném kruhu přitahujete do svého života takové lidi, kteří vám připomínají vaše nízké sebevědomí.

Jedná li se o obtíže dítěte, je vhodné nahlédnout na vztah jeho matky s jejím partnerem. Mají problémy? Je matka submisivní směrem k partnerovi? Nesnáší matka jeho kontrolování a dominantní roli v rodině? Prozkoumejte též vztah dítěte s otcem. Otec je často velmi dominantní, tvrdý a kontrolující. To vytvoří u dítěte strach z mužů a všech autorit. Naučí se, že takovým lidem se nemůže postavit a vzdá se své vlastní síly.

Klíčové otázky:

Jaké výhody máte z toho, že se držíte svého odmítání, nesnášenlivosti, hněvu či frustrace? Mohou zde být ukryty další emoce. Pomáhá vám vymezit své hranice? Je pro vás snazší říci „NE“ když jste v energii vzteku? Chrání vás tyto emoce před tím, abyste vaše srdce bylo znovu raněno?

Kdo vás ponižuje? Jaký ve vás ponižování touto osobou probouzí pocit? Co by se stalo, kdybyste se postavili za svoji pravdu? Objevte další možnosti.

Měli vaše matka či otec podobné obtíže se postavit za sebe a projevit se? Byli potlačování? Čelili též situacím odejít ze závislosti na osobě či negativní situace? Pokud ano vraťte se pomocí asociací či s podporou kineziologa do dětství a situace si prohlédněte, kde se chováte jako rodiče, jaké vzorce jste přebrali a pak vše přepište,

Co vám poskytuje bezpečí na tom, že se necháte připravovat o svou sílu  odpovědnost druhými? Jaká je toho výhoda? Vyhýbáte se tak konfrontaci. Domníváte se, že pak budete druhými přijati a akceptováni?

Cítíte se bezpečněji, když potlačíte svou schopnost vést a projevit se též jako dominantní osoba či autorita v domácnosti, aby bylo jasné, že v místnosti je pozice jen pro jednoho „šéfa“? Jak se pak cítíte?

Silné pocity hněvu a nesnášenlivosti vůči nějaké osobě či situaci. Co nebo kdo způsobuje, že se tak cítíte? Jaké výhody máte z toho, že si držíte tyto emoce?

Kdo potlačuje vaši schopnost se volně vyjádřit?

Klíčem zde je najít kdo, co vás natolik rozčiluje, čeho máte po krk, co nemůžete snést. Prozkoumejte své hranice, pocity a jak se cítíte, když nemáte možnost ovlivnit své prostředí. Jak se k vám druzí chovají?

Prozkoumejte pocity kontroly a hněvu během vašeho početí, pobytu v lůně a porodu.  

Prozkoumejte fáze po oplodnění, kdy počalo buněčné dělení. Může to být někdy pociťováno jako velká změna a také smrt buňky mimo kontrolu.

Vaše nižší mícha mže být též mimo zarovnání a tak vytváří tlak na váš močový měchýř. V tom případě se taktéž cítíte v odporu a vzteku vůči někomu či něčemu. Možná jste přetíženi odpovědnostmi. Kvůli čemu jste se cítili odpovědni v dětství? Zaměřte se na léčení traumat a stresu s tím spojeným.

Z knihy Metaphysical Anatomy autorky Evette Rose.

Přeložila Ramona Siringlen.

 

www.cestasramonou.cz

Obohacují-li vás tyto informace a přejete-li si úsilí vynaložené za jejich předáváním a překlad finančně ocenit, lze tak učinit na CZ účet 1011308953/6100 nebo EUR účet 2300803517/2010, IBAN   CZ8120100000002300803517, BIC   FIOBCZPPXXX (SEPA platba)

FB/Cesta s Ramonou

Čtení z Akášických záznamů na dálku, kineziologická poradna, osobní konzultace a meditace na míru – pozitivní změny ve vašem podvědomí pro šťastnou tvorbu vašeho života.

Článek je možno libovolně šířit, avšak prosím v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky http://www.cestasramonou.cz. Děkuji.

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je Ramona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.